"A változás nem könnyű, de ha elindulsz, a legnagyobb erőfeszítéseid a legszebb eredményekhez vezetnek."

Sikertörténetek

1. Coaching példa: Karrierváltás

Szituáció: Anna 32 éves, egy nagyvállalatnál dolgozott pénzügyi elemzőként, de úgy érezte, hogy már nem találja magát a munkájában. Néhány éve már vágyott arra, hogy valami kreatívabb területen dolgozzon, de mindig visszatartották a bizonytalanságok és a félelmek a változástól.

A coaching folyamata: Az első találkozóink során Anna megosztotta velem a karrierváltás iránti vágyát, és azt, hogy nagyon fél attól, hogy mi történik, ha nem sikerül. A coaching során segítettem neki feltárni a félelmeit, hogy mi tartja vissza a lépést, és megértettem vele, hogy a bizonytalanság a fejlődés része. Közösen átbeszéltük, hogy hogyan tudja meghatározni az értékeit és mi az, amit igazán szeretne csinálni, miközben megtalálja az önbizalmát a váltáshoz.

Eredmény: Anna végül elhatározta, hogy átvált egy új területre, és elindított egy online vállalkozást, amelyben a pénzügyi tudásának és kreatív szenvedélyének ötvözésével tanácsadást nyújt kisvállalkozóknak. A coaching segített neki abban, hogy megtalálja a célját, felszabadítsa az önbizalmát és bátran lépjen új irányba.


2. Családállítás példa: Konfliktus a családban

Szituáció: Mária 40 éves, házas, két gyermek édesanyja. Az utóbbi időszakban gyakran veszekedett a férjével, és úgy érezte, hogy a házassága válságba került. Mária és férje családja között régóta feszült a kapcsolat, és Mária úgy érezte, hogy a konfliktusok mindkét családból származnak.

A családállítás folyamata: A családállítás során Mária családját és a férje családját külön-külön ábrázoltuk szimbolikusan. Az állítás során felmerült, hogy egy régi családi dinamika (a férj apai családjában lévő elnyomott feszültségek) befolyásolta a házasságuk működését. A férj családjában lévő nem feldolgozott sérelmek és szerepek olyan hatással voltak a férjére, hogy az ő saját viselkedését is befolyásolta a kapcsolaton belül.

Eredmény: A családállításon azt is megtapasztaltuk, hogy hogyan lehet a családi kötelékeket tisztázni és felszabadítani a múlt terheit. Mária férje elfogadta, hogy a múlt sérelmei befolyásolják őt a jelenben, és mindketten elindultak egy új kommunikációs úton. A családállítás segített abban, hogy a két család közötti feszültség oldódjon, és Mária és férje számára világossá vált, hogy miért is alakultak ki a konfliktusok, és hogyan érhetik el a kölcsönös megértést.


3. Coaching példa: Önértékelés és kapcsolatok

Szituáció: Péter 28 éves, és úgy érezte, hogy mindig ugyanazokat a hibákat követi el a kapcsolataiban. Bár szeretett volna tartós, egészséges kapcsolatokat kialakítani, mindig ugyanazok a problémák merültek fel: félt a sérülésektől, és gyakran elzárkózott a másik fél elől. Rájött, hogy önbizalomhiány és a saját értékének el nem ismerése állhat a háttérben.

A coaching folyamata: A coaching során először segítettem Péternek megérteni, hogy a kapcsolataiban megélt problémák valójában nem csupán a párkapcsolatokból fakadnak, hanem egy mélyebb önértékelési problémára vezethetők vissza. Megbeszéltük, hogy miért van szüksége saját magát tisztelni, hogy ne keressen állandó megerősítést a másik féltől. Péter olyan gyakorlati technikákat tanult, amelyek segítettek neki növelni az önbizalmát és megérteni saját határait.

Eredmény: Péter elkezdte felismerni a saját értékét, és bár továbbra is kapcsolatban állt egy párjával, már sokkal őszintébben és nyitottabban tudott kommunikálni. Az önértékelésének javulásával Péter magabiztosabbá vált, és ez segítette őt abban, hogy egy stabil, egészséges kapcsolatot alakítson ki, ahol már nem félt attól, hogy elveszítse önmagát.


4. Családállítás példa: A szülők és gyermekek kapcsolata

Szituáció: Laura egy 35 éves nő, akinek három gyermekének a nevelése során gyakran érezte, hogy nem tudja megteremteni a megfelelő egyensúlyt a szülői szerep és a saját szükségletei között. Az ő édesanyjával való kapcsolata is feszültebbé vált az évek során. Laura úgy érezte, hogy a szülei mindig túlzott elvárásokat támasztottak vele szemben, és most ugyanezeket az elvárásokat automatikusan próbálja áthozni saját gyerekeire.

A családállítás folyamata: A családállítás során Laura felfedezte, hogy az anya-gyermek kapcsolatban lévő terhek, a túlzott elvárások és a saját korábbi élményei szoros kapcsolatban állnak egymással. A múltbeli sérelmek és a nem tisztázott érzések, amelyeket Laura gyerekként megélt, szinte automatikusan visszaköszöntek a saját családjában. Az állításon segítettem neki, hogy tisztázza a múltbeli hatásokat, és megtalálja a saját szülői stílusát, ami jobban illeszkedik a saját értékrendjéhez.

Eredmény: Laura kezdte felismerni, hogy a szüleitől átvett minták nem feltétlenül működnek a saját gyerekei számára. A családállítás segítségével megtanulta eldönteni, hogy mely elvárások a saját értékrendjével egyeznek, és hogy hogyan lehet egészséges határokat húzni. Ennek köszönhetően a kapcsolata a gyerekeivel is sokkal harmonikusabbá vált.

SZÍNESLÉLEKVILÁG,  +36-30-2197-168
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el